ترکیه برای ورود به بازار پوشاک ایران چه می‌کند؟

۵۵آنلاین :

سیدناصر موسوی لارگانی در خصوص اثرات در اختیار گرفتن ارز 4 هزار و 200 تومانی در وضعیت تولید صنایع نساجی، اظهار داشت: پرداخت ارز 4 هزار و 200 تومانی نه تنها برای صنعت نساجی بلکه به هر صنعتی که برای رونق اقتصاد کشور تلاش می‌کند باعث رشد و افزایش توان رقابتی می‌شود.

 

رئیس فراکسیون حمایت از صنعت نساجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عوارض واردات پنبه به کشور در گذشته 20 درصد بود که اکنون به 5 درصد رسیده است، گفت: کشورهای وجود دارند که 17 درصد به صنایع نساجی خود یارانه پرداخت می‌کنند زیرا این صنعت دارای ظرفیت اشتغال‌زایی فراوانی است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با وجود رکود و ظلم‌های که به صنعت نساجی شده و واردات بی‌رویه تولیدات نساجی از طریق قاچاق و مبادی قانونی عرضه ارز 4 هزار 200تومانی می‌تواند رونقی را در این صنعت ایجاد کند، گفت: این ارز باید در اختیار صنایع نساجی قرار بگیرد زیرا نیاز دارند تجهیزات خود را به‌روز کنند در صورت به‌روز شدن تجهیزات قدرت رقابت تولیدکنندگان افزایش پیدا می‌کند.

 

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورتی که امکان داشته باشد تا ارز 4 هزار و 200تومانی در اختیار سایر صنایع نیز قرار بگیرد باعث رونق و رقابت در کشور می‌شود، عنوان کرد: بعضی از کشورها تعرفه واردات پنبه ندارند و حتی به صنایع خود به این منظور یارانه پرداخت می‌کنند، دولت ترکیه در صورتی که برندهای نساجی این کشور در ایران نمایندگی داشته باشند 75 درصد از هزینه‌های آنها را پرداخت می‌کند.

 

رئیس فراکسیون حمایت از صنعت نساجی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: در مقایسه با سایر کشورها پرداخت ارز 4 هزار و 200 تومانی به صنایع نساجی حداقل کمک به این صنعت است تا گوشه‌ای از مشکلات آنها برطرف شود.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

گفتگو