بهترین جنس تیشرت کدام است؟

 کتان، پلی استر یا ترکیب این دو

 

شاید تیشرت را بتوان محبوب ترین نوع پوشیدنی دانست. هر کسی در جستجوی بهترین نوع و جنس تیشرت است. مشکلی که وجود دارد این است که هزاران نوع تیشرت وجود دارد و انتخاب از بین همه آنها بسیار دشوار است. بین ده ها برند، صدها استایل و جنس پارچه؛ و این انتخاب روز به روز سخت تر می‌شود.

 

چی شد که انقدر پیچیده شد؟! بهترین انتخاب کدام می‌تواند باشد؟ در این مقاله ما به بررسی جنس های مختلف پارچه می‌پردازیم . به نقاط قوت و ضعف هر کدام از آنها اشاره می‌کنیم. در انتها نیز به این موضوع اشاره می‌کنیم که کدام جنس در بین اینها از همه بهتر است.

 

3 جنس اصلی تیشرت

خب آیا فقط سه تا جنس وجود دارد؟ واقعیت این است که انسانها تقریبا از همه جنسی تیشرت درست کرده اند، از چرم سوسمار تا موی انسان. اما احتمالا شما هم مثل ما به دنبال این جنس ها توی بازار نیستید. خب در اینجا ما 3 تا جنس پرکاربرد توی بازار تیشرت را به شما معرفی می‌کنیم. ما در ابتدا یک معرفی کلی از هر کدام می‌کنیم و در ادامه به نکات مثبت و منفی هر کدام، پیشنهادها و غیره می‌پردازیم.

 

 

100% نخ پنبه 

تا به الان محبوبترین و پر استفاده ترین جنس تیشرت است. این جنس کاملا طبیعی و نرم است و از دانه های گیاه پنبه گرفته شده است. رشته های این پارچه معمولا به صورت نخ ریسیده می‌شود و سپس به یک پارچه نرم و قابل تنفس تبدیل می‌شود. احتمالا بیشترین نوع تیشرت های شما از نخ پنبه است. این جنس همچنین ضد حساسیت است که برای افراد حساس تنها جنس توصیه شده است. پنبه به عنوان یک پارچه به دوران ما قبل تاریخ بر می‌گردد.

 

100% پلی استر

پلی استر یک پارچه بادوام، مقاوم با الیاف مصنوعی است. جذب رطوبت پایین به آن اجازه می‌دهد که پارچه سریع خنک شود. این نوع پارچه، به قدری از آب می‌ترسد که به آن اب گریز می‌گویند!! این جنس همیشه شکلش را حفظ می‌کند از این رو کشیده شدن یا آب رفتن در آن تقریبا وجود ندارد، مگر اینکه آن را در شرایط شدید بشوریم یا خشک کنیم. این جنس مورد علاقه ورزشکاران و طبیعت گردانی می‌باشد که خود را در شرایط سخت قرار می‌دهند. اگر به باشگاه محله تان مراجعه کنید می‌بینید که تقریبا تمام لباس ها پلی استر هستند. زیرا بوی بد بدن با تبخیر شدن عرق از بین می‌رود. به علاوه نسبت به سایر جنسهای پارچه لکه به خود نمی‌گیرد. از این رو این پارچه بین ورزشکاران انقدر محبوب است.

“پارچه پلی استر همیشه فرمش را حفظ می‌کند، از این رو تقریبا نه کش می‌آید و نه آب می‌رود”

 

ترکیب پنبه و پلی استر

همان طور که از نام آن بر می‌آید، ترکیبی از پنبه و پلی استر با نسبتهای مختلف است. ترکیب این دو در حال حاضر سهم به سزایی در بازار تیشرت ها دارد. در بازار 3 نوع ترکیب پارچه داریم:

 

50/50:  همانطور که مشخص است از ترکیب 50 درصد پنبه و 50 درصد پلی استر درست شده است.

 

CVC: ترکیب عمده این نوع پارچه پنبه است.

 

Tri-blend: ترکیب پنبه، پلی استر و ریون

 

 

بهترین جنس تیشرت برای شما کدام است؟

مانند بیشتر سوالها در حوزه پوشاک، جواب این است که بستگی دارد. در این مبحث، جواب این است که بسته با شرایط شما دارد:

کیفیتی که شما به دنبال آن هستید: نرمی، قابلیت تنقس، ساختار، رطوبت گیری، …

نوع چاپی که می‌خواهید روی پارچه انجام دهید.

پولی که می‌خواهید بابت آن هزینه کنید

هدف شما از خرید آن تیشرت: یک دور همی خانوادگی، لباس کار، ایونت های ورزشی، لباس باشگاهی،…

شخصی که می‌خواهد آن لباس را به تن کند، سن او، استایل و سلایقش

در اینجا نقاط مثبت و منفی هر کدام را جداگانه بیان می‌کنیم.

 

 

در اینجا مقایسه مختصری بین جنس پارچه ها انجام داده ایم.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

گفتگو