140 طرح به جشنواره مد خلیج فارس ارسال شد

140 طرح به جشنواره مد خلیج فارس ارسال شد

بوشهر-ایرنا- معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهرگفت: 140 طرح به دبیرخانه سومین جشنواره منطقه ای مد و لباس خلیج فارس در بوشهر ارسال شد.

به گزارش ایرنا، آنیتا مظفری شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این شمار طرح توسط 47 گروه ارسال شده که پس از داوری در بنیاد ملی مد و لباس ایرانی و اسلامی ٢١ طرح جهت اجرای زنده مسابقه در بخش پایانی جشنواره پذیرفته شدند.
وی یادآورشد: از این شمار پنج طرح در بخش مردانه دوز، ٦ طرح مانتو اجتماع و ١٠ طرح مانتو مجلسی با هم به رقابت می پردازند.
مظفری یادآورشد: از مجموع طرح های پذیرفته شده پنج طرح از خوزستان، سه طرح از هرمزگان، یک طرح از سیستان و بلوچستان و ١٢ طرح از استان بوشهر انتخاب شده است.
وی عنوان کرد: با برگزاری این جشنواره ها، می توان با شناسایی و حمایت از طرح ها گامی موثر در راستای کارآفرینی و اشتغال برداشت.
مدیر دانشکده دخترانه الزهرا بوشهر نیزگفت:بخش مد و لباس ایرانی و اسلامی باید در جامعه نهادینه شود که این کار مهم نیازمند همکاری تمامی دستگاه های ذیربط است.
اکبر منصوری نسب اضافه کرد: از قدیم کشورهای مختلف به امر لباس اهمیت ویژه می دادند و این امر در ایران نیز به دلیل وجود چند اقوام دارای ویژگی خاصی است.
سومین جشنواره منطقه ای مد و لباس ایرانی و اسلامی خلیج فارس ١٦ تا ١٨ ماه جاری در کارگاه های رشته طراحی و دوخت دانشکده دخترانه الزهرا بوشهر برگزار می شود

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.

گفتگو